Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejen pro piloty - pojištění

11. 1. 2012

Je známo, že žádná pojišťovna nechce pojistit piloty při výkonu na úraz. Svaz letců již několik let má uzevřenou smlouvu s pojišťovnou Uniqa na kolektivní úrazové pojištění. Více v následujícím textu.

 

Pojišťovna U N I Q A
Mezi Svazem letců ČR a pojišťovnou Uniqa je uzavřena smlouva o
kolektivním úrazovém pojištění
Pojistné krytí:     pouze smrt způsobená úrazem
Skupiny pojištěných osob:
                                             Pojistné krytí             roční pojistné/ 1 osoba
1.     Výkonní letci                   300 000,-                         1210,-Kč
2.     Ostatní letci                      300 000,-                         2475,-Kč
3.     Pozemní personál             200 000,-                           680,-Kč
4.     Pasivní členové                 100 000,-                           115,-Kč                   za každý den strávený v nemocnici v důsledku úrazu, pojišťovna vyplatí v této kategorii 30,-Kč/ den
Kdy, kde a jak uzavřít pojistku 
Do konce února každého kalendářního roku složit do rukou předsedy Odbočky uvedenou částku s daty: jméno, příjmení, titul, rodné číslo, bydliště, obmyšlenou osobu ( osoba, která dostane peníze z uvedené pojistky. Může být kdokoli. Pokud není uvedena , peníze dostanou příbuzní dle zákona. Tato částka se nepočítá do dědictví.)
Předseda Odbočky seznam pojištěných osob předá/odešle na Předsednictvo SL
a vybranou částku zašle na účet Svazu letců ČR. Vybrané roční pojistné bude potom  jako jedna částka za celý Svaz letců ČR  zaslána na účet pojišťovny.
Seznam pojištěných osob je nedílnou součástí uzavřené kolektivní smlouvy ve formě dodatku pro daný rok a je na požádání k nahlédnutí na sekretariátu SL na letišti Praha – Kbely. 
 
Důležité upozornění
Pojištěny mohou být pouze osoby do věku 80 let. To znamená, že do konce února každého roku, kdy se obnovuje smlouva, bude jmenovanému 79 let..
Pokud mám tuto kolektivní úrazovou pojistku, mohu jako osoba VIP s Uniqou individuelně se slevou uzavřít pojistku na majetek ( chata, rodinný dům, byt, domácnost) či auto ( povinné ručení, havarijní).