Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikuláš, ztratil plášť ...

10. 12. 2018

Mikuláš, ztratil plášť, Mikuláška sukni, honili se po zahradě, byli oba smutni.

                p2080617.jpg

Členové našeho pražského spolku si 6.prosince 2018 tuto dětskou říkanku připomněli v Leteckém klubu hotelu DUO. Bohaté pohoštění bylo připraveno péčí Domu armády Praha, stručnou rekapitulaci činnosti spolku od léta k dnešnímu dni provedl předseda spolku Ing.Oldřich Pelčák i s přehlídkou fotografické dokumentace. V roce stého výročí vzniku československého letectva těch akcí na kterých jsme se účastnili, bylo opravdu hodně, ovšem nejdůležitější bylo slavnostní shromáždění ke vzniku našeho letectva, pořádané v Posádkovém domě armády v Praze. Mezi významnými hosty byl například velitel slovenského letectva gen.Svoboda, či český kosmonaut Vladimír Remek.Přítomní hosté obdrželi od předsedy Českého svazu letectví plukovníka Oldřicha Pelčáka pamětní medaile.

V Leteckém klubu jsme také přivítali naše hosty z Czech Flying legends pana Josefa Miřáckého a Romana Svobodu, kteří jako jediní v Evropě vlastní a provozují legendární letadlo MiG-15 UTI a kteří byli dekorováni pamětní medailí k výročí letectva.

Předvánoční dobrá nálada a setkání členů spolku, to byly momenty vzájemného porozumění a věřte, že bývalí piloti si měli pořád co vyprávět.

Více fotografií najdete ve fotogalerii - Mikuláš 2018