Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vivat v Bechyni

12. 6. 2014

Předmluva:  Členové Leteckého klubu generála Janouška je parta aviatiků které spojuje jednotný zájem. Klub byl před léty založen pány Janem Horalem a Vítězslavem Urbáškem, leteckými nadšenci, kteří bohužel již nejsou mezi námi a létají tam někde v leteckém nebi. Někteří členové tohoto klubu jsou i členy naší pražské odbočky Svazu letců a do konce tohoto roku bychom chtěli Letecký klub generála Janouška přijmout do našich řad jako kolektivního člena.

Zpráva o stěhování Vivata a pracech na něm v Bechyni.

Vážení členové Leteckého klubu generála Janouška, akce Vivat už má první konkrétní výsledky. V úterý 20. května 2014, bylo letadlo za asistence členů klubu Miloše Hrudy, Jaroslava Klacka, Pavla Rákosníka, Janka „Bači“ Skladanyi a dalších pomocníků přestěhováno z Leteckého muzea Kbely do leteckého úlu na letišti Bechyně, kde bude nový domov Vivata.
Byl to krásný sluneční den, měli jsme k dispozici dva trajlery, tažná i doprovodná vozidla, asistovali nám studenti brigádníci z leteckého muzea a tak asi po hodině a půl byly trup i křídla naloženy, upevněny, zkontrolovány a kolona se seřadila uprostřed muzea, předseda klubu Jarda Klacek dal povel k odjezdu, pořídili jsme fotky z akce a vyrazili po bočních komunikacích na jih Čech, konkrétně do Bechyně v Jižních Čechách. Na cestě jsme udělali dvě zastávky ke kontrole nákladu, velitel kolony Vojta Vala byl spokojen, vše sedělo na trajlerech jako přibité a tak celý transport projížděl po trase bez zvláštních událostí. Jedna zastávka byla významná a tou byla restaurace u cesty s názvem Hotel Valnovka, kde k našemu milému překvapení měli na tabuli vypsané polední menu: koprová omáčka s hovězím masem, gulášová polévka, všechno bratru za 80 Kč a musím hlásit, že to bylo prvotřídní polední občerstvení včetně domácích houskových knedlíků. Kuchař si zasloužil jedničku s hvězdičkami. Spadlo z nás napětí a pokračovali jsem dál po cestách, kterým já říkám „zahrádkami“, dolů na jih. S přibývajícími hodinami na cestě (celý transport trval 2,5 hodiny) venkovní teplota stoupala ke třicítce a před úlem na letišti v Bechyni už to byla Sahara a tak vnitřní chládek v úlu byl jako milé osvěžení pro „uvařené“ členy stěhovacího týmu.
Skládání nákladu trvá vždy méně času než nakládání a tak jsme se dlouho nezdrželi, ještě ten den jsme museli vrátit půjčené trajlery a rozjet se do našich domovů a tak ten úspěšný den pro LKGJ byl přece jen únavný pro každého, hlavně kvůli tomu horku, ale konec dobrý, všechno dobré.
LKGJ má další letadlo ve své flotile a následná akce kolem Vivata na sebe nedala dlouho čekat.
Tou akcí byla technická inspekce všech částí letadla, motorová zkouška a příprava letadla pro konečnou montáž.
Pavel Rákosník, pilot a instruktor pro Vivata a také zkušený technik pro tento typ, Vojta Vala jako motorář a inspektor letadel a konečně skoro nový člen klubu Ruda Koribský, který je bývalý letecký důstojník, technik Migu-21 a který sloužil právě v našem úlu v dobách slávy bechyňského leteckého pluku, nyní pilot druhého soukromého letadla z úlu, tak tato trojice se sešla 3.6. 2014 v úlu a práce na Vivatu byly neprodleně zahájeny.
Nejprve motorová zkouška: Vivat byl nasměrován zádí ven z úlu, zkontrolován olej v motoru, doplněno palivo, nainstalována baterie ( s baterií se to lehce napíše, ale dostat ji pod palubní desku, byl doslova porod naruby), Pavel už je v kabině a první pokus o nahození motoru začal. Baterie a starter svižně točil vrtulí, ale po startu motoru ani stopy. Zkusili jsme speciální trik, vstříknout do karburátoru trochu paliva, motor krátce naskočil, ale doslova po 3 až 5 vteřinách vždy zhasnul a marná byla naše snaha ho nahodit.
Dobře, Vojta vyčistí svíčky, Pavel a Ruda budou pracovat na inspekci křídel a pak se uvidí.
Nový pokus o start motoru s vyčištěnými svíčkami byl opět neúspěšný. Teď už se nedalo nic jiného udělat než zavolat panu leteckému doktorovi motorů Jardovi Anýžovi a poptat se jak dál. Jarda bez přemýšlení nařídil: odvíčkovat karburátor, vyčistit trysky a plovákovou komoru. Mě se líbilo to české slovo „odvíčkovat“, člověk se stále učí….
Jarda Anýž měl pravdu. V plovákové komoře bylo cosi jako břečka (po dvou letech stání), nikoliv letecký benzín a tak nejenže jsem profoukli trysky, ale vyčistili komoru, nalili čerstvý benzín, všechno „z a v í č k o v a l i“, Pavel sednul do kabiny a na první pokus motor naskočil a my poslouchali ten krásný zvuk leteckého motoru, který si jenom předl. Motor jsme zahřáli, změřili kompresi všech 4 válců, byla až neuvěřitelně dobrá na všech válcích, dokončili inspekci všech částí motoru a mohli jsme pokročit dál.
Polední překvapení: přijela přítelkyně Rudy, paní Jitka a naservírovala nám přímo královský oběd přímo u stolu v úlu. Byly smažené řízky s bramborem a okurkou, radost pohledět i pojíst. To bylo opravdu milé pohlazení uprostřed práce…..
Do večera jsme ještě stihli inspekci trupu a na příští den nám zůstala instalace rádia, inspekce podvozku a přezkoušení jeho funkce, sejmutí vrtule k odborné expertíze a kontrole a pár jiných drobností. Zůstala jen finální montáž křídel ( s novým levým závěsným čepem, který byl odborně proměřen kvalifikovaným nástrojařem a bude vyroben v Kunovicích pro naši potřebu). Křídla budou namontována 17.6.2014 a letadlo tak bude kompletní. Bohužel rádio po instalaci pouze přijímalo a nevysílalo a tak ho budeme muset dát přezkoušet a popřípadě i opravit.
Mezitím bylo vyřízeno a je vyřizováno mnoho dokumentace (smlouvy mezi majitelem a LKGJ, doklady pro ÚCL pro převod provozovatele, kterým se stává LKGJ, prostě obvyklá byrokracie, kterou jsou bohužel Češi v leteckých záležitostech přímo světoznámí….a to nemluvím o EU).
Večer ze čtvrtka na pátek jsme byli pozvání paní Jitkou a Rudolfem na zahradu a tam bylo servírováno přímo božské ražniči z domácího grilu. Jihočeskou pohostinnost završil páteční oběd u paní Jitky Ellederové v jejím domečku v Hodonicích, cítili jsme se jako velcí dlužníci za všechno to zacházení s námi jako s významnými VIP.
Takže takhle to bylo, vážení členové LKGJ. Těšíme se na to, až bude Vivat opět ve vzduchu a budeme mít další hračku k našemu leteckému potěšení. Jak jsem již napsal, křídla by měla být nasazena a letadlo zkompletováno 17.6.2014.
Letu zdar.
Zapsal: Ing. Vojtěch Vala.