Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vivat má křídla

24. 6. 2014

 

Vivat má křídla
Zase jsme pokročili v projektu Vivat. Tentokrát tým bývalých vojenských letců ve složení Ing. Jaroslav Klacek Ing. Josef Minařík,  Ing. Miroslav Jirásek, Rudolf Koribský, Ing. Vojtěch Vala a civilní pilot Pavel Rákosník, tak tito letečtí orlové veteráni se sešli dne 17. června 2014 v rozptylovém prostoru bývalé 1.letky, 9. stíhacího leteckého pluku v Bechyni, tedy u „našeho úlu“, aby instalovali na náš letoun Vivat OK-8106,  křídla. Pro vojenské veterány je návrat na stará známá místa, kde odsloužili celou řadu roků, vždy srdeční záležitost a kus nostalgie a tentokrát to bylo spojeno i s letadlem, které by nás mělo vrátit na nebe. Vládla krásná profesionální atmosféra, žertování, vzpomínky a mít znovu vlastní ruce na letadle je pro duši letce přímo pohlazením….
Práce nám šla od ruky a tak za dvě hodinky byla obě křídla nainstalována a zbyl ještě čas na namontování nového těsnění na motoru (mezi skříní a přírubou startéru).
Oběd byl tentokrát studený (studená strava), ale jídla bylo dost a pití také. Dokonce i domácí moravská slivovice kolovala pro ty, kdo neřídili…. Po obědě nastala akce „škatule hejbejte se“, náš Vivat šel dozadu v hangáru a dvoumístný motorový větroň pilota Rudy Koribského dopředu, aby byl dostupný pro létání. Vše v úlu se pohybuje na specielních podvozcích, letadla jsou ukládána „bokem“, místa je dostatek a pohyb letadel z hangáru (úlu) ven a dovnitř je nacvičen a je to jen otázka minut. Mohutná zodolněná vrata úlu se zavírají pomocí lanového kladkostroje, u něhož je lano navíjeno na buben stařičkého traktoru Zetor (buben je nainstalován místo zadního kola traktoru), vše vymyšleno konstruktérem Rudou Koribským a tak traktor bafá svým tempem a ohromná vrata, s kterými by nic jinak nepohnulo, se pomalu sunou a zavírají.
Vot těchnika….
Na Vivatu je potřeba renovovat vrtuli, Pavel Rákosník jí poveze k panu Křemenovi, konstruktéru a výrobci těchto vrtulí, vše už je dojednáno a vrtule prý bude jako nová.
Do 14 dnů má být nový levý čep závěsu levého křídla (teď byl instalován jen pomocný transportní čep) a tak se čepy jen vzájemně prohodí, i opravené rádio je už na cestě a tak by měl v brzké době nastat konečný roll-out a zálet zkušeným pilotem instruktorem Pavlem Rákosníkem.
Historie znovuvzkříšení letadla, které „hnilo“ už v muzeu se naplňuje a je to příklad týmové snahy a práce. Tým LKGJ dokazuje svoji sílu, co by jednotlivec sám jen těžko zvládal, tým dokáže zrealizovat. Budeme velice hrdí v okamžiku, když uvidíme Vivata zakroužit nad bechyňským letištěm.
K tomu všemu si přejeme Letu zdar !
Zapsal: Vojta Vala.